CICS (Customer Information Control System)kliendiinfo juhtimissüsteem CICS on onlain-tehingute töötlemise programm (OLTP) firmalt IBM, mis koos programmikeelega COBOL on viimastel aastakümnetel moodustanud enimlevinud riistakomplekti ostjatehingurakenduste ehitamiseks suurettevõtete suurarvutitele. Palju pärandrakendusi kasutab tänapäevani COBOL/CICS rakendusi. CICS’i rakenduprogrameerimisliidest (API) kasutades saab programmeerija kirjutada programme, mis suhtlevad onlain-kasutajatega ning loevad ja kirjutavad andmebaasis kliendi- ning muudesse kirjetesse (tellimused, laoseis, kliendiandmed jne.) CICS’i vahendeid, mitte aga vahetult IBM’i pöördusmeetodeid kasutades.

Nagu teisedki tehinguhaldurid, suudab ka CICS tagada, et tehingud viiakse lõpule ja kui mitte, siis osaliselt lõpetamata tehingud pööratakse tagasi , nii et andmebaasi kirjete terviklus säilib.

IBM turustab ja toetab CICS’i järgmistele opsüsteemidele: OS/390, UNIX ja Intel PC opsüsteemid (DOS ja Windows). Mõned IBM’i kliendid kasutavad IBM’i tehinguserverit (Transaction Server) e-äri tehingute käitlemiseks Internetis ja nende edastamiseks suurarvutiserverisse, mis omakorda pöördub suurarvutis asuva CICS’i tellimuste ja laoseisu andmebaasi poole