ISO tundlikkus Digikaamerate puhul sõltub valgustundlikkus sensorist (CCD või CMOS).Võrreldes filmiga on digikaamerate sensorid võrdlemisi "tuimad", enamasti on nende optimaalne tundlikkus ISO 100 ümber. Kui filmi puhul on nii, et kui kord olete antud tundlikkusega filmi kaamerasse pannud, siis ei saa tundlikkust enne muuta, kui film täis on (APS-kaamerates saab kassetti vahetada). Digikaamerates saab tundlikkust muuta iga pildi jaoks eraldi, mis on veel üks digikaamera eelistest.
Paraku on digikaamera sensor analoogseade, s.t. annab välja teatud pinget (väga nõrka!), mis hiljem muundatakse digitaalseks signaaliks. Tundlikkuse suurendamine tähendab siin seda, et tõstetakse pingevõimendust enne muundamist ja see toob kaasa ka "pimevoolu" ehk mürasignaali kasvu. Seepärast on suurema tundlikkusega võetud piltidel rohkem müra. Sarnane efekt esineb ka filmide juures, kus tundlikkuse kasvades muutub pilt "teraliseks".
Mitmesugused tehnilised uuendused on võimaldanud kallimate digikaamerate tundlikkust tõsta kuni ISO 400 ja rohkem, ilma et pildi kvaliteet märgatavalt halveneks
|