häkker Inimene, kes tunneb mõnu programmeeritava süsteemi "hingeelu" süvitsi tundmaõppimisest ja selle võimaluste avardamisest. Sellega erineb häkker ühelt poolt tavakasutajast, kes õpib ära ainult niipalju, kui hädapärast vajalik, ja teiselt poolt kräkkerist, kes kasutab oma teadmisi ja oskusi ebaausatel või lausa kuritegelikel eesmärkidel.
Ingliskeelne termin "hacker" tähendas algselt meistrit, kes kasutas mööbli valmistamiseks kirvest. Eesti keeles on sõna "kirvetöö" omandanud negatiivse varjundi, tähistades robustset või lohakat tööd, kuigi ka meil oli sel algselt lugupidav sisu. On ju inimene, kes suudab ainult kirve abil valmis teha peenelt töödeldud mööblitüki, igati lugupidamist väärt.
1950-ndatel nimetati häkkeriteks algajaid raadioamatööre ja kodusel teel elektroonikaseadmeid ehitavaid inimesi.
Häkkeri tunneb ära eelkõige selle järgi, et tal on sisemine vajadus välja uurida, kuidas asjad töötavad ning see tegevus pakub talle emotsionaalset rahuldust. Muuseas, iseennast ei sobi kunagi häkkeriks nimetada, seda peavad tegema teised. Kui kuulutate ennast häkkeriks ja hiljem ilmneb, et teie oskused ja teadmised pole piisavad, olete äärmiselt piinlikus olukorras ja teid hakatakse kutsuma petiseks |