e-cashe-raha, elektrooniline sularaha Virtuaalne raha, millega tehakse väiksemaid makseid üle Interneti. E-raha programm salvestab kasutaja personaalarvutis paiknevasse e-rahakotti panga poolt allkirjastatud e-raha. Kasutaja saab seda kasutada kõigis e-raha aktsepteerivates kaubandusettevõtetes ilma, et ta peaks neis ettevõtetes eelnevalt oma arve avama või teatama oma krediitkaardi numbrit. Kauplus võtab lihtsalt raha vastu ja hoiustab selle oma pangas. Tehingu turvalisuse tagab avaliku võtmega digitaalallkiri

e-raha peamine eelis krediitkaardimaksete ees on sama, mis sularahal - puudub vajadus iga kord pangale kaardikasutustasu maksta. Ostjale on see eriti oluline väikeste summade korral.

Valitsused on üldiselt e-raha leviku vastu samadel põhjustel, miks nad ei soosi sularaha kasutamist - sularaha on anonüümne ja praktiliselt pole võimalik selle liikumist jälitada. Seetõttu on paljud e-raha väljatöötamisega tegelenud firmad pankrotti läinud ja 1990-ndate lõpu entusiasm e-raha suhtes on hakanud kaduma.

Vt. ka micropayment