i-Modei-Mode on paketipõhine mobiilsideteenus, mida pakub Jaapani mobiilsidetehnika liider NTT DoCoMo. i-Mode’i leiutas ajakirja Fortune poolt 2000.a. ärinaiseks Nr.1 kuulutatud Mari Matsunaga, kellel polnud mingit aimu mobiilside tehnoloogiast ega Internetist, kuid kes tunneb suurepäraselt tarbijate vajadusi ja nõudmisi.

Jaapanis on i-Mode kasutusel alates 1999.a. veebruarist. Erinevalt teistest traadita side tehnikatest väldib i-Mode WAP’i kasutamist ning kasutab HTML’i lihtsustatud versiooni CWML (Compact Wireless Markup Language e. "kompaktne mobiil-märgistuskeel"). NTT DoCoMo on teatanud, et hakkab toetama ka WAP’i ja WML’i, kuid pole täpsustanud, millal see toimub.

i-Mode on maailma esimene "intelligentne telefon", millega saab veebis surfata. i-Mode’i mobiil-andmeteenus võimaldab ka värvilist videopilti, telefonipangandust, lennupiletite reserveerimist, börsitehinguid, e-posti sõnumite saatmist ja vastuvõtmist ning juurdepääsu Internetile. 2000.a. algul oli i-Mode’il ca 5,6 miljonit kasutajat, sama aasta novembris juba 14,9 miljonit.

2001.a. oktoobris võttis NTT DoCoMo kasutusel i-Mode’i järgmise versiooni andmekiirusega 384 kbit/s ja 2003.a. alguseks oli Jaapanis i-mode’i abonente juba üle 35 miljoni ehk veerand kogu elanikkonnast

Vt. lähemalt http://www.eurotechnology.com/imode/index.html