BeOS on personaalarvuti opsüsteem, mis peaks eriti sobima multimeediumrakendustele. Be asutaja Jean-Louis Gasse lahkus Apple Computer’ist 1990.a. ja hakkas ehitama opsüsteemi, mis suudaks kasutada uusi arhitektuurilisi ideid ja oleks vaba vanemate opsüsteemide taagast. Esimene BeOS oli kasutusel arvutis BeBox, kuid firma loobus sellest arvutist ja keskendus puhtalt tarkvara loomisele. 1996.a. porditi BeOS Apple Macintosh’i kasutajate tarvis PowerPC mikroprotsessorile. Hiljem porditi BeOS ka Intel’i Pentium protsessoritele. BeOS opsüsteemi saab installeerida samasse arvutisse, kus juba on mõni muu opsüsteem, näit. Windows või MacOS ja kasutada alternatiivse opsüsteemina striimingvideo, mängude jt. suurt kiirust nõudvate multimeediumrakenduste tarvis.
BeOS’il on 64-bitine failisüsteem, mis suudab käsitleda terabaitidesse ulatuva suurusega faile, nii et opsüsteem pole enam pudelikaelaks Interneti, rakenduste ja kasutaja vahel.
BeOS’i kasutajaliides on mõnes mõttes parem kui Windows või Mac ja sellel on sisseehitatud veebilehitseja, audio, MIDI, omad 3D-liidesed ja OpenGL tugi. Täiendavalt on olemas silumisega fondid, Unicode ning POSIX-utiliitide tugi ja kestakäsustik.
BeOS’ile on lihtne programmeerida. On olemas suhteliselt lihtne objektorienteeritud programmeerimisrakenduste programmiliides. Metrowerks pakub C++ ja Java arenduskeskkondi. Beatware on loonud BeOS’ile bürootarkvara komplekti (Writer, Sum-It ja Get-it) ning on ka hulk arvutimänge
|