WinZipWinZip on Windows’i programm, mis võimaldab faile arhiveerida ja tihendada, nii et neid saab efektiivsemalt salvestada ja edastada. Võrreldes varasemate programmidega PKZip ja PKUnzip on WinZip võimsam ja lihtsamini kasutatav. Sellel on lihtne pukseerimisliides, mis võimaldab näha zip-failis sisalduvaid faile enne lahtipakkimist. WinZip käivitab installeerimisprogramme otse zip-failist ja koristab pärast installeerimist enda järelt kõik ära.

zip-faili (arhiivi) loomisel on võimalik iga faili jaoks eraldi ära määrata tihendamise aste, valides ühe astme viiest võimalikust (sh ka "mitte tihendada"). On olemas ka lisandprogramm, mille abil saab luua nii suuri zip-faile, mille paigutamiseks läheb vaja mitmut flopiketast.

WinZip toetab ka muid populaarseid Internetis kasutatavaid failivorminguid, sh tar, gzip, Unix compress, Uuencode, BinHex ja MIME. ARJ, LZH ja ARC failide jaoks on olemas teised programmid. WinZip omab ka liidest enamiku viirusetõrjeprogrammide tarvis ja on saadaval nii 16-bitises kui 32-bitises versioonis