digitizing tabletdigiteerimislaud Sisendseade, mis võimaldab arvutisse sisestada jooniseid ja skeeme. Digiteerimislaud koosneb elektroonilisest lauast ja kursorist või krihvlist. Kursor (kutsutakse ka "puck" e. litter) sarnaneb arvutihiirele, ainult et sellel on juusristiga aken täpseks paigutamieks ning et sellel võib olla kuni 16 klahvi. Krihvel näeb välja nagu pastakas, kuid kasutab pasta asemel elektronpead. Laua sisse on monteeritud elektroonikaskeem, mis detekteerib kursori või krihvli liikumist ja muudab need liikumised arvutisse saadetavateks digitaalsignaalideks (siit ka nimetus - digiteerimislaud).

Digiteerimislaua iga punkt vastab teatud kindlale punktile kuvari ekraanil. Selle poolest erineb graafikalaud hiirest, kus kogu liikumist arvestatakse kursori jooksva asendi suhtes. Oma graafilise iseloomu tõttu on digiteerimislaud eriti sobiv jooniste sisestamiseks. Enamik kaasaegseid digiteerimislaudu toetab hiire emuleerimist, mille puhul krihvel või kursor käitub nagu hiir.

Digiteerimislaudu nimetatakse ka digiteerijateks (digitizer), graafikalaudadeks (graphics tablet), puutelaudadeks (touch tablets) või lihtsalt laudadeks (tablet)