AOL (America OnLine)AOL Time Warner, Inc., Dulles, VA, USA (www.aol.com) on maailma suurim onlain-teenuste pakkuja. Pakub juurdepääsu Internetile, e-posti, jututubasid ning mitmesuguseid andmebaase ja teenuseid. AOL’il on üle 30 miljoni kliendi. AOL’i Windows’i ja Macintosh’i tarkvara ühendab veebilehitseja, e-posti jt. funktsioonid ühte rakendusse, mis eriti meeldib Interneti uustulnukaile.

Internetibuumi alguspäevil jagas AOL tohutul arvul tasuta oma tarkvaradiskette, neid anti kaasa koos personaalarvutitega, muu tarkvaraga ja igasuguse muu kaubaga, isegi külmutatud kalafileega ning sellise agressiivse turunduse tulemuseks oli rekordiline arv registreerunud kliente.

AOL asutati 1985.a. ja see kandis nime Quantum Computer Services, millest 1989.a. sai America Online. 1995.a. ostis AOL ära võrguteenuste pakkuja ANS CO+RE ja kaks aastat hiljem müüs selle edasi WorldCom’ile, saades WorldCom’ilt vastu CompuServe’i kliendibaasi, mille WorldCom oli hiljuti omandanud. AOL pakub oma AOL ja CompuServe teenuseid 16 riigis.

1999.a. omandas AOL Netscape’i ja lõi Netscape’i veebitoodete müügiks ühenduse Sun’iga. Huvitav on see, et AOL’i veebilehitsejaks on kogu aeg olnud Netscape Navigator’i konkurent MS Internet Explorer. 1999.a. algul toimus AOL’i ja Time Warneri lõplik ühinemine, mille tulemusena tekkis maailma suurim info- ja ajaviitepakkuja Internetis