image editorpildiredaktor Tarkvara, mis võimaldab skaneeritud pilte muuta ja parandada. Pildiredaktorid on tehtud nii, et nendega saab lugeda ja teisendada palju erinevaid graafikavorminguid ja neil võib olla omaenda failivorming eriefektide jaoks. Pildiredaktorid sisaldavad palju erinevaid filtreid, kuid joonistamisvahendeid võib olenevalt programmist olla ainult mõni või ka väga palju. Nad võimaldavad piltide suurust muuta mitmel eri viisil ja võivad lubada ka pluginaid lõpmatuks suurendamiseks.

Kui pildiredaktor toetab kihte, siis saab pilte paigutada või skaneerida üksteise peale. Bittrasterelemente saab nende kihtide sees üksteisest sõltumatult ümber paigutada ja neid võib viia ajutiselt üksteise peale või alla, et leida parimat disaini. Kui lõpptulemus on käes, "lamestatakse" kõik kihid üheksainsaks kihiks.

Täisfunktsionaalsed pildiredaktorid on näit. Adobe Photoshop, Picture Publisher ja Fractal Design Painter. Täiuslikumaid pildiredaktoreid nimetatakse vahel ka "fotoillustratsiooniprogrammideks" (photo illustration programs)