MPLS (MultiProtocol Label Switching)hulgiprotokoll-siltkommutatsioon IETF’i standard pakettide marsruutimiseks Internetis.

Sarnaselt Cisco märgendkommutatsioonile kasutab edastamisinformatsiooni sisaldavaid silte (Cisco algne termin oli tag), mis lisatakse IP pakettidele võrgu servadel paiknevates servamarsruuterites (Label Edge Router - LER). Viimased teostavad keerulist pakettide analüüsi ja klassifitseerimist, kuid teevad seda ainult üks kord, enne kui saadavad paketi võrgu südamikku. Südamikus paiknevad marsruuterid, mida nimetatakse kommutatsioonimarsruuteriteks (Label Switch Router - LSR), uurivad kiiresti silti ja edastavad paketi ilma, et oleks vaja teha uut edastamisotsust. Vastuvõttev servamarsruuter eemaldab sildi.

MPLS suudab tagada, et kõik antud andmevoo paketid liiguvad magistraalis üht ja sama rada mööda. MPLS’i kasutavad juba paljud telekommunikatsioonifirmad ja teenusepakkujad ning kui see Internetis täielikult juurutatakse, siis peaks MPLS tagama reaalaja-audio ja video edastamiseks nõutava teenusekvaliteedi (QoS) kui ka teenindustaseme lepingud (Service Level Agreement - SLA) , mis garanteerivad ribalaiuse.

"Juhmi võrgu" põhimõtteid järgides võimaldab MPLS rohkem otsuseid teha võrgu perifeerias