ColdFusion



Mõni aeg tagasi Macromedia’ga ühinenud firma Allaire tarkvaratoode. Kujutab endast populaarset tarkvarakomplekti veebisaitide ehitamiseks ja nende serveerimiseks kasutajatele. ColdFusion võimaldab firmal lihtsaid sisestusmalle kasutades luua sisu andmebaas ja neid rakendusprogrammidega kombineerides luua veebisait, mille leheküljed luuakse dünaamiliselt iga kord enne kasutajale serveerimist.

ColdFusion koosneb ColdFusion Studio’st veebisaidi ehitamiseks ja ColdFusion Server’ist veebilehtede serveerimiseks. ColdFusion Studio kujutab endast täielikku integreeritud arenduskeskkonda (IDE) ja ColdFusion Server arendusplatvormi.

Paljude ColdFusion’it kasutavate firmade jaoks on selle kõige väärtuslikumaks omaduseks võimalus ehitada veebisaite "tükkidest", mida säilitatakse andmebaasis ja mida võib hiljem kokku panna veebilehtedeks, e-postiga edastatavateks sõnumilehtedeks jne. Näiteks onlain-ajalehe reporter saab vastava vormi kaudu sisestada loo teksti, autori nime, kuupäeva jm. info tavalise tekstina ning ColdFusion vormindab selle vajalikul viisil vahetult enne lugajale saatmist. Nii pole reporteril vaja üldse tunda HTML’i ega muid veebitegemise üksikasju. ColdFusion on populaarne ka e-kommertsi veebisaitide loomise vahendina.

ColdFusion’il on oma märgistuskeel CFMML (ColdFusion Markup Language), mis sisaldab nii HTML’i kui XML’i. Sünkroonkompilaator (JIT) muudab CFML’i kasutajale saadetavateks veebilehtedeks.

Allaire rõhutab, et ColdFusion on avatud ja laiendatav. Rakendusprogrammid saavad pöörduda andmebaaside poole läbi Microsoft’i OLE DB, ODBC või Oracle’i ja Sybase’i andmebaasidraiverite. ColdFusion’it saab koordineerida hajusrakendustega, mis kasutavad CORBA’t või Microsoft’i DCOM’i, nii et see töötab koos teiste võrgurakendustega.

Allaire väidab ka, et ColdFusion on mastabeeritav ja lubab nii andmebaasis suurust kui kasutajate arvu vastvalt vajadusele suurendada. Mahukate veebisaitide korral võivad mitu ColdFusion’i serverit töötada klastrina.