EL display (ElectroLuminescent display)elektroluminestsentskuvar Lamekuvar, mis tagab terava ja selge pildi ning laia vaatenurga. x- ja y-paneelide vahele on paigutatud luminofooripulber või luminofoorikiht ning kui x- ja y-traat on mõlemad laetud, siis nende ristumiskohas hakkab luminofoor helendama. Elektroluminestsentskuvarites kasutatavad luminofoorid erinevad kineskoopides kasutatavatest luminofooridest. Enamik EL-kuvareid on ühevärvilised (tavaliselt kollakasoranžid).

Kuigi mõnedes vanemates sülearvutites kasutati EL-kuvareid, leiab neid tänapäeval peamiselt tööstuses ja meditsiinis kasutatavatest mõõteriistadest, kus on nõutav pikk tööiga ja väga selge pilt. EL-kuvarite diagonaali mõõt võib olla 3/4 tollist kuni 10 tollini ja üle selle, kuid hinna ja kvaliteedi suhe on parim väikestesl LE-kuvaritel.

Turuliider selles vallas on Planar Systems.

Uuemates aktiivmaatriksiga EL-kuvarites on iga piksli jaoks eraldi transistor. Selliseid kuvareid kasutatakse kuvarprillides (HMD - Head Mounted Display), kus on vaja väga teravat pilti