IrDA (Infrared Data Association)Infrapuna-andmeside Assotsiatsioon 1993. a. asutatud organisatsioon, mille ülesandeks on välja töötada infrapuna-andmesideliidestele vajalikku riist- ja tarkvara ning ette valmistada vastavaid standardeid.

Infrapuna-andmesideliides kasutab sarnaselt televiisori kaugjuhtimispuldile moduleeritud infrapunast kiirgust infovahetuseks peamiselt mobiilsete andmetöötlusseadmete vahel (süle- ja pihuarvutid, mobiiltelefonid, digitaalkaamerad, piiparid jms). Infrapunaliidest kasutades saab näiteks saata dokumente elektronmärkmikust printerile, vahetada nimekaarte kahe pihuarvuti vahel, sünkroniseeerida kalendreid ja telefoniraamatuid sülearvuti ja lauaarvuti vahel, saata sülearvutist fakse taksofoni kaudu, laadida fotosid digitaalkaamerast arvutisse jpm.

MS Windows 95 operatsioonisüsteemi oli IrDA infrapunaliidese kasutamiseks vajalik tarkvara juba sisse ehitatud. IrDA-1.1 standardi puhul on maksimaalne andmeedastuskiirus 4 Mbit/s, edaspidi võib see suureneda kuni 16 Mbit/s