AmadeusAmadeus on teenuste valikult ning levikult maailma suurim neutraalne turismialane broneerimis - ja infosüsteem, mille asutasid 1987.a. Air France, Iberia, Lufthansa ja SAS (ei ole enam aktsionär).

Amadeus võimaldab reisibüroodel, lennufirmadel, laevakompaniidel, autorendifirmadel, reisikorraldajatel, hotellikettidel ühtset andmebaasi kasutades efektiivselt oma toodet lõpptarbijale müüa. Amadeuse kaudu on broneeritavad 450 lennufirma lennud ning 46 autorendifirma autod. Läbi hotellikettide on Amadeuse süsteemis esindatud üle 57000 hotelli.

Amadeus on esindatud 70 riigis. Amadeuse peakontor asub Hispaanias Madridis, tootearendus- ja turunduskeskus Prantsusmaal Nizzas ning andmekeskus Saksamaal Erdingis. Piirkondlikud keskused tegutsevad Bangkokis (Aasia, Austraalia ja Uus-Meremaa), Buenos-Aireses (Lõuna-Ameerika) ja Miamis (USA, Kanada, Kesk-Ameerika ja Kariibi mere riigid).

1997.a. alustas Amadeus onlain-teenuse pakkumist aadressil www.amadeus.net. Selle teenuse eesti versiooni leiate aadressilt Amadeus Estonia AS