IOTP (Internet Open Trading Protocol)interneti avatud kauplemisprotokoll Protokoll, mis standardiseerib kõik elektroonilised ostutehingud nii ostjate, kaupmeeste kui ka kõigi teiste asjassepuutuvate poolte jaoks sõltumatult kasutatavast maksesüsteemist. IOTP haarab suurt hulka erinevaid maksesüsteeme, sh. Secure Electronic Transaction, digitaalraha, e-tšekid ja deebetkaardid. Maksesüsteemi andmed kapseldatakse IOTP sõnumitesse. IOTP on projekteeritud käitlema tehingut, milles osalevad erinevad osapooled - ostja, kaupmees, krediidikontrollija ja -sertifitseerija, pank ja kohaletoimetaja. Kõigi tehingut puudutavate andmete defineerimiseks kasutab IOTP laiendatavad märgistuskeelt (XML).

"Reaalses elus" on võimalik mõningate tehingut puudutavate faktorite üle läbi rääkida. Te võite valida, kellega te äri teete, kas te teete sesda isiklikult või telefoni teel, millist maksemeetodit te kasutate, kuidas te saate maksekviitungi ja kuidas kaup kohale toimetataks. Virtuaalmaailmas peab IOTP tagama, et kõik need funktsioonid toimiksid edukalt ja turvaliselt.

IOTP arendamisse on andnud oma panuse Hewlett Packard, IBM, JCP, MasterCard International, Smart Card Integrations, Sun Microsystems ja Wells Fargo Bank