elektronmärkmik Peoshoitav seade, milles on ühendatud arvutamine, kalendermärkmik, telefon/faks ja võrkuühendamise võimalus. Tüüpilist elektronmärkmikku võib kasutada mobiiltelefonina, fakside saatmiseks ja oma tegevuse organiseerimiseks. On olemas nii klaviatuuriga kui ilma kleviatuuria elektronmärkmikke. Viimastel täidab klaviatuuri aset puutetundlik ekraan, millele saab välja kutsuda menüüsid ja klaviatuuri kujutise. Pliiatsitaolise pulgaga ekraani puudutades saab teha valikuid menüüdes, sisestada teksti jne. Enamasti sisaldab elektronmärkmik tarkvara, mis võimaldab ära tunda käsitsi ekraanile kirjutatud teksti. Mõned elektronmärkmikud suudavad ka inimhäälega antud käske täita. Esimese elektronmärkmiku, mis suutis tuvastada käekirja, tõi turule Apple 1993.a. ja selle nimi oli Newton Message Pad.
PDA sünonüümina kasutatakse ka terminit pihuarvuti . Paljud kasutavad mistahes tüüpi elektronmärkmiku kohta ka mõne populaarse toote nimetust, näit. "palmtop" (Hewlett-Packard’i Palmtop) või "palmpilot" (3Com’i PalmPilot).
Mõnedes elektronmärkmikes kasutatakse Microsoft Windows’i vähendatud versiooni Windows CE, teistes on kasutusel omad opsüsteemid
|