NAP (Network Access Point)võrkupääsupunkt Sõlmpunkt, kus suured internetiteenuse pakkujad (ISP) omavahel kokku ühendatakse. Võrkupääsupunkte nimetatakse internetibörsideks (Internet Exchanges - IX). Olla ühendatud mõne võrkupääsupunktiga tähendab olla ühendatud Internetiga.

Kui Internet 1995.a. muutus kaubanduslikuks, loodi neli võrkupääsupunkti: kolme neist haldavad telefonikompaniid San Franciscos, Chicagos ja New Yorgis (täpsemalt Pennsaukenis New Jersey osariigis) ja neljas Washingtonis DC, mida haldab Metropolitan Fiber Systems (MFS) ja mida tuntakse MAE-East (Metropolitan Area Exchange-East) nime all. Veel neli MAE’d on saanud de facto võrkupääsupunktideks, lisaks neile ka kolm suurt traditsioonilist keskjaama (kaks föderaalset pluss CIX), mis teeb kokku umbes tosin suurt keskjaama USA-s. USA üleriigilised internetiteenuse pakkujad on ühendatud enamasti kõigi nelja põhilise võrkupääsupunktiga ja kõigi MAE’dega. Seda nimetatakse avalikuks partnerluseks (public peering).

Kuna neis suurtes keskjaamades esineb sageli "liiklusummikuid", siis on suured internetiteenuse pakkujad kokku leppinud omavaheliste otseühenduste osas, mis võtavad arvesse nende geograafilist paiknemist.