CVD (China Video Disk)Üks kolmest esimesest kandidaadist Video CD asendajaks, mida toeatas peamiselt Hiina RV valitsus 1990-ndate lõpus. Tegelikult see vorming laiemat levikut ei leidnud ja selle asemel hakati Hiinas ja mujal Aasias teise põlvkonna videoplaadi vorminguna kasutama SVCD-vormingut.
Kuna CVD plaate on siiski liikvel ja need on praktiliselt samasugused nagu SVCD, siis mängib neid maha enamik SVCD-vormingut tunnistavaid DVD-mängijaid.
CVD põhiline erinevus võrreldes SVCD-ga seisab selles, et CVD kasutab teistsugust subtiitrivormingut ning CVD lahutus on 352x480/576, SVCD-l aga 480x480/576. Seetõttu sobib CVD ideaalselt andmete salvestamiseks CD-R või CD-RW ketastele, et siis hiljem ümber kirjutada DVD-R ketastele, sest DVD-Video spetsifikatsioon tunneb CVD lahutust ja ei tunne SVCD lahutust. Niisiis kui te kodeerite filmid otse CVD vormingusse, siis võite need praegu salvestada CD-R kettale ja maha mängida DVD-mängijaga ning kunagi hiljem ilma ümber kodeerimata viia üle DVD-R kettale