ditheringvirvtoonimine, pseudotoonimine Paletis puuduvate värvuste ja varjundite modelleerimine.

Monokroomsüsteemis, mis kuvab või prindib ainult musta ja valget, tekitatakse halltoonid mustadest punktikestest moodustatud mustritega. Selliselt tekitatakse halltoone näit. must-valge printeri puhul.

Värvisüsteemides võimaldab virvtoonimine 8- või 16-bitisesse kaadripuhvrisse salvestada 24-bitise värvisügavusega pildi sel viisil, et kasutatakse kaht paletis leiduvat värvust kolmanda tekitamiseks, mis muudab värviüleminekud sujuvamaks. Virvtoonimisega ei saavutata siiski täpselt sama head tulemust nagu suurema tegeliku värvisügavuse (halltoonide või värvuste tasemete) kasutamisega, kuid virvtoonitud joonistused või fotod omandavad realistlikuma ilme.

Virvtoonimist kasutatakse ka mitmesuguste mustrite loomiseks, mida kasutatakse taustade, täidiste ja varjutustena. Kui virvtoonimist kasutakse kujutise servade juures, siis nimetatakse seda silumiseks.

Ülemine must-valge tekst on virvtoonitud, alumine mitte. Suurendatud teksti juures on hästi näha, kuidas siledama teksti saamiseks on mustale ja valgele lisatud mitmeid halltoone, mida esialgses tekstis polnud