LPD (Line Printer Daemon)reaprinteriprotokoll TCP/IP prindiprotokoll, mis võimaldab prindispuulimist ja võrguprintimist. Kui algselt töötati see välja BSD Unix’i opsüsteemile, nüüdseks on see olemas igasugustele platvormidele. LPD ja selle paariline LPR (Line Printer Remote) klientprotokoll moodustavad kokku LPR/LPD protokolli.

LPD tarkvara võib asuda nii prindiserverina töötavas arvutis kui ka printeri enda sees ning paljudel võrguprinteritel on olemas sisseehitatud LPD tugi. LPR tarkvara peab olema installitud klientarvutisse. Klientarvuti saadab oma printeriväljundi LPD printeri või LPD serveri IP aadressile, kus failid pannakse prindijärjekorda ja printeri vabanemisel prinditakse välja.

LPD serveri külge võib olla ühendatud ka mitu printerit. Kui opsüsteem ei toeta LPR/LPD protokolli, siis tuleb see ise installeerida (LPR/LPD tarkvara saab osta sellele spetsialiseerunud firmadelt). Windows NT, 2000 ja XP opsüsteemidesse on LPR tugi sisse ehitatud, kuid Windows 95 ja 98 seda ei sisalda