MAC addressMAC-aadress, meediumipöörduse juhtimise aadress Kohtvõrgus (või mõnes muus võrgus) on MAC-aadress teie arvuti võrgukaardile tootja poolt omistatud unikaalne riistvaranumber. Etherneti kohtvõrgus on see identne teie ethernetiaadressiga. Kui teie arvuti on ühendatud Internetiga (IP-protokolli kohaselt on teie arvuti siis host), paneb vastavustabel teie IP aadressi vastavusse teie arvuti füüsilise MAC-aadressiga kohtvõrgus.

MAC-aadressi kasutatakse andmeedastuse juhtprotkolli (TCP) andmelülikihi (DLL) meediumipöörduse juhtimise alamkihis (MAC sublayer). Iga füüsilise seadme liigi jaoks on olemas oma MAC-alamkiht.

DLL kihi teine alamkiht on loogilise lüli juhtimiskiht (LLC) .

Windows 2000 ja Windows XP arvutite puhul saab võrgukaardi MAC-aadressi teada järgmiselt: valige Start->Run ja kirjutage dialoogiboksi cmd. Avaneb DOS’i aken, kuhu tuleb käsuviiba järele kirjutada IPCONFIG /ALL. Leidke pealkiri Ethernet adapter Wireless Network Connection ning selle alt Physical Address, mis näeb välja umbes nii: 00-50-BA-D1-BA-71. See ongi teie võrgukaardi MAC-aadress. Kui teie sülearvuti võrguühenduse tagab PC-kaart, siis on MAC-aadress kirjutatud otse kaardile.