AHA (Accelerated Hub Architecture)kiirendatud jaoturarhitektuur Intel 800 seeria kiibistiku arhitektuur, mida nimetatakse ka IHA (Intel Hub Architecture). Kasutab kahe keskprotsessorikiibi vaheliseks andmeedastuseks varemkasutatud standardse PCI siini asemel spetsiaalset siini. AHA arhitektuur võimaldab 2 korda suuremat ribalaiust kui PCI siiniga arhitektuur ehk 266 MB/s.

AHA arhitektuur koosneb mälukontroller-jaoturist ja sisend/väljundkontroller-jaoturist. Neist esimene tagab keskprotsessoriliiidese, mäluliidese ja AGP liidese ning toetab üht või kaht keskprotsessorit kuni 1 GB suuruse mäluga. Mälukontroller-jaotur lubab ka simultaantöötlust, mis võimaldab saavutada loomutruumat audiot ja videot.

Sisend/äljundkontroller-jaotur tagab otseühenduse mälu ja sisend-väljundseadmete vahel, mille hulka kuuluvad ka sisseehitatud modem ja audiokontrollerid, kõvakettad, USB pordid ja PCI lisakaardid. Sisend/väljundkontroller-jaoturi juurde kuulub ka funktsioon "Alert on LAN", mis annab alarmi, kui kohtvõrgus esineb tarkvaratõrge või sissetung süsteemi