BD (Blu-ray Disc)Laserketta spetsifikatsioon kõrglahutusega video ja kõrgtiheda andmesalvestuse jaoks olmeelektroonika- ja arvutifirmasid ühendavalt organisatsioonilt Blu-ray Disc Association (BDA). Kui ühekihilised HD DVD kettad mahutasid 15 GB ja kahekihilised 30 GB, siis ühekihiliste Blu-ray ketaste maht on 25 GB ja kahekihilistel 50 GB.

Nimetus Blu-ray tuleb sellest, et nende ketaste lugemiseks ja kirjutamiseks kasutatakse laserit lainepikkusega 405 nm, mis vastab sinakas-violetsele valgusele (DVD puhul kasutatakse punast laserit lainepikkusega 650 nm). Tegelikult Lühem lainepikkus võimaldab samade mõõtmetega kettale salvestada rohkem informatsiooni. Blu-ray kettad on samade mõõtmetega nagu punase laseriga loetavad CD-ROM kettad või DVD kettad (diameeter 120 mm), kuid andmekihti katva polükarbonaat-kaitsekihi paksus on 1,2 mm asemel 0,6 mm. Et Blu-ray ajamitega saaks lugeda ka vanemaid kettaid, kasutatakse neis kahe fookuskaugusega objektiive.

Sony tutvustas esimest tavatarbijale mõeldud Blu-ray lugejat 2003.a. Esimesed Blu-ray kirjutajad tulid müügile 2009.a. lõpus,