ZigBeeTraadita kohtvõrgu tehnoloogia, mis on mõeldud kasutamiseks kodudes, büroohoonetes ja tööstuses. Vastab väikese andmekiirusega võrkude standardile IEEE 802.15.4.

ZigBee projekteerimisel on silmas peetud eelkõige mitte suurt andmekiirust, vaid väikest toitevõimsuse tarvet, nii et selle maksimaalne andmekiirus 2,4 GHz kandevsagedusel on ainult 250 kbit/s (mis on aeglasem kui Wi-Fi või Bluetooth), kuid see-eest peavad patareid väga kaua vastu. ZigBee tööraadius sõltub õhutemperatuurist, niiskusest jne ning on keskmiselt ca 50 m.

ZigBee võrgud sarnanevad Internetiga selles mõttes, et ühendus ühest punktist teise võib toimuda erinevaid teid mööda ning kui mõni võrgusõlm lakkab toimimast, leitakse kohe uus ühendustee. Siit ka nimetus "ZigBee" - teise seadmega ühendust otsiv seade "sikk-sakitab" (ingl. k. zigzag) ühest punktist teise liikudes nagu mesilane õielt õiele lennates

ZigBee seadmeid on 2 tüüpi - piiratud funktsionaalsusega seadmed (RFD - Reduced-Function Device) ja täisfunktsionaalsed seadmed (FFD - Full-Function Device). Viimased vastavad 802.15.4 standardile ja neid saab kasutada ruuteritena. Kõiki ZigBee seadmeid saab realiseerida odavate 8-bitiste mikrokontrollerite baasil, mille toiteks kasutatakse kaht AAA-tüüpi patareid.

Vt. lähemalt www.zigbee.org