boot (1)buutima, alglaadima Arvuti kõvakettale installeeritud operatsioonisüsteemi arvuti põhimälusse laadima ja käivitama (toite sisselülitamisega, lähtestuslülitiga või käsuga). Kui opsüsteem on laaditud (näit. PC puhul on ekraanil näha Windows’i esimene aken), siis on ta valmis rakendusprogrammide käivitamiseks. Mõnikord ilmub ekraanile instruktsioon "reboot" (ümber laadida). See tähendab lihtsalt, et opsüsteem tuleb uuesti laadida ja PC-de puhul tuleb selleks üheaegselt vajutada klahve Ctrl, Alt ja Delete.

Suuremates arvutites vastab terminile "boot" sõna "alglaadima" (IPL - Initial Program Load) ja terminile "reboot" sõna "uuesti alglaadima" (re-IPL).

Sõna "boot" kasutatakse ka nimisõnana, näiteks "system reboot" ehk "süsteemi buutimine". Buutimiseks on vajalik üsna väike programm. Igaks juhuks on mõistlik kopeerida buutimisprogramm flopikettale, sest teinekord võib arvutis tekkida mingi probleem ja toite sisselülitamisel opsüsteem keeldub käivitumast. Probleemi lahendamiseks tuleb siis arvuti käivitada buutimisketta abil.

Sõna "boot" (ingl. k. saabas) ise tuleb sõnast "bootstrap", mis tähendab saapasääre tagaserva külge kinnitatud aasa, millest sikutades on hõlbus saabast jalga tõmmata