MySQLVäga populaarne avatud lähtekoodiga relatsioonbaasihaldur (RDBMS) Rootsi firmalt MySQL AB, mis kasutab struktureeritud päringukeelt (SQL). Kuna MySQL’i lähtekood on avalik, siis võib igaüks seda GNU litsentsi tingimustele vastavalt alla laadida ja oma vajadustele kohandada. MySQL paistab silma kiiruse, töökindluse ja paindlikkuse poolest ning töötab eriti hästi sisuhalduses, kuid tehingutöötluse osa on sellel nõrgavõitu.

MySQL’i esimene versioon tuli välja jaanuaris 1998. See on kernelilõimi kasutav täishargtöötlusega süsteem, mis on varustatud rakendusliidestega (API) C , C++ , Eiffel’i, Java, Perl’i, PHP, Python’i ja Tcl jaoks, võimaldab paljude erinevate veerutüüpide kasutamist ning pakub täielikku operaatori- ja funktsioonituge päringute SELECT- ja WHERE-osades.

MySQL’i järgmiste versioonide kallal töötav meeskond kavatseb muuta selle täielikult vastavaks ANSI 92/ANSI 99 standarditele.

Praegu jookseb MySQL Linux’i , UNIX’i ja Windows’i platvormidel. Paljud Interneti uustulnukad on eriti huvitatud MySQL’ist kui alternatiivist omandiõigusega kaitstud Oracle’i, IBM’i ja Informix’i andmebaasisüsteemidele.