CDO (Collaboration Data Objects)koostöö-andmeobjektid CDO on Microsoft’i tehnoloogia sõnumside- või koostöörakenduste loomiseks või nende lisamiseks olemasolevatesse rakendustesse.

CDO kujutab endast COM teeki, mis on võimaldab saata e-posti sõnumeid kas SMTP või Microsoft Exchange’i kaudu. Kui IIS-serverisse on installeeritud SMTP server, siis saab CDO abil saata e-posti otse ASP-lehtedelt. CDO on tasuta.

Osana Microsoft’i Exchange Server’ist on CDO välja kasvanud Microsoft’i varasemast Object Linking and Embedding Messaging (OLE Messaging) tehnoloogiast, mida hiljem hakati nimetama Active Messaging.

ASP ja CDO meetodeid koos kasutades võib veebimeister näiteks kirjutada skripti, mis vahetab e-posti sõnumeid kasutajatega või teiste veebisaitidega, osaleb diskussioonides teistel veebisaitidel või võimaldab firma töötajatel korraldada koosolekuid, üle vaadata kokkulepitud kohtumisi, koostada sündmuste ajakavasid jne.

CDO on tegelikult täiendav skriptimisliides olemasolevale Microsoft’i sõnumside mudelile Messaging Application Programming Interface (MAPI). CDO objektid on kättesaadavad kahes CDO-teegis. Need teegid võimaldavad adresseerida programmeeritavaid sõnumside objekte (k.a. kaustad, sõnumid, saaja-aadressid, manused jt. sõnumside komponendid). Need objektid kujutavad endast Microsoft’i Visual Basic’u programmiarenduskeskkonna osana pakutavate programmeeritavate objektide (vormid, juhtelemendid) laiendeid