keyloggerklahvinuhk Nuhkvara, mis salvestab kõik klahvivajutused algul failina arvuti kõvakettale ja hiljem saadab need üle Interneti ettenähtud e-posti või FTP aadressile. Klahvinuhk võib olla realiseeritud ka riistvaraliselt ja selle võib paigutada klaviatuurijuhtme pistiku ja pesa vahele või monteerida klaviatuuri sisse. Sellised klahvinuhid salvestavad klahvivajutused oma sisemällu. Kui riistvaralised klahvinuhid salvestavad tõepoolest ainult klahvivajutusi, siis tarkvaralised klahvinuhid salvestavad ka ekraanipilte ja hiireklõpse.

Klahvinuhk installeeritakse teie arvutisse teie teadmata ja seda võivad teha lapsevanemad, teie asutuse süsteemiülem, valitsuse jälitusorganid jt, kellel ongi õigus teie tegevust kontrollida. Nii saab jälgida, milliseid veebisaite te külastate, millest lobisete jututubades, kellega vahetate e-posti ja mis on nende sõnumite sisu jne. Seejuures registreeritakse ka iga tegevuse täpne aeg. Enamasti tegelevad klahvinuhkide installeerimisega aga kurjategijad, kes soovivad välja nuhkida teie paroole, krediitkaardinumbreid jms informatsiooni, et teha tühjakse teie pangaarve, võtta teie nimel laenu, ajada teie kaela oma kuritegusid jne.

Arvutisse installeeritud klahvinuhi avastamiseks ja kõrvaldamiseks sobivad paremad viirusetõrjeprogrammid nagu Symantec Norton AntiVirus, Kaspersky Anti-Virus, McAfee VirusScan, eTrust EZ Antivirus, Panda Titanium Antivirus, AVG Anti-Virus. Hästi sobivad selleks ka spetsiaalselt nuhkvaratõrjeks mõeldud vahendid nagu Microsoft AntiSpyware Beta, Spyware Doctor, Ad-Aware SE, SpyHunter, eTrust PestPatrol ja Spybot - Search & Destroy