Mac OS X (Mac OS 10)Apple Computers’i uuem opsüsteem, Mac OS 9 järeltulija. OS X käitab nii OS X jaoks kirjutatud kui ka OS 9 jt. varasemate Mac OS versioonide pärandrakendusi. OS X Server tuli välja 1999.a. ja klientversioon 2001.a. OS X Server sisaldab arendussüsteemi WebObjects, mis on mõeldud mistahes veebilehitsejaga ligipääsetavate serverrakenduste loomiseks. OS X’i uut kasutajaliidest nimetatakse "Aqua".

OS X baseerub täielikult UNIX’il ja vastab POSIX’ile, lisatud on mälukaitse, tõrjuv multitegumtöötlus, hargtöötlus ja sümmeetriline multitöötlus (SMP - Symmetric MultiProcessing). Mac’i kasutajale on tehtud kättesaadavaks rikkalik UNIX’i käsustik. OS X südameks on avatud lähtekoodiga kernel "Darwin", mis sisaldab täiustatud BSD 4.4 opsüsteemi ja Mach 2.5 mikrokernelit.

Mac OS X toetab loomu poolest kolme programmiliidest: Classic (varasem nimetus Blue Box), mis kujutab endast Mac’i riistakasti ja on pärit varasematest versioonidest OS 9 jt.; Cocoa (varasem nimetus Yellow Box), mis on NeXT’i programmiliidese OpensStep täiustatud versioon ning Carbon, mis on riistakasti Mac Toolbox täiustatud versioon