uuencodeuuencode (UNIX-to-UNIX encoding) on meetod ja samanimeline utiliit kasutajate või süsteemide vahel üle võrgu vahetatavate failide kodeeerimiseks ja dekodeerimiseks (uudecode). Kuigi see utiliit loodi esialgselt UNIX-i süsteemide tarvis, on uuencode praegu saadaval enam-vähem kõigi opsüsteemide ja enamiku e-posti rakenduste jaoks kui alternatiivne kodeerimismeetod, eriti e-posti manuste (attachment) kodeerimiseks. Kui te saadate e-posti sõnumi koos manusega ja kardate, et adressaadil pole MIME-ga ühilduvat süsteemi (näit. vanemad PC või UNIX’i süsteemid), siis võite määrata manuse kodeerimismeetodiks uuencode.

Üldiselt öeldes tõlgib uuencode e-posti manuse (pildi, tekstifaili või programmi) binaarsest vormingust 7-bitisesse ASCII vormingusse, s.t. tekstiks, millega saavad hõlpsasti hakkama ka vanemad süsteemid.

Kui e-posti adressaadiks on vanem Macintosh’i arvuti, siis sobib kasutada teist kodeermismeetodit, mida nimetatakse BinHex.

Populaarne programm failide kodeerimiseks ja dekodeerimiseks uuencode-vormingu abil on WinZip, mis on jaosvara ja mida saab alla laadida WinZip’i veebisaidilt www.winzip.com

Vt. ka Base64