EiffelEiffel on objektorienteeritud programmikeel, mille töötas välja firma Interactive Software Engineering (ISE) omanik Bertrand Meyer ja mis sai oma nime Eiffeli torni autori arhitekt Gustav Eiffel’i järgi.

Eiffel koosneb programmikeelest, meetodist ja programeerimiskeskkonnast. Keel ise sisaldab analüüsi, projekteerimise ja realiseerimise vahendeid, on mõeldud korduvkasutusega programmikomponentide loomiseks ning on mastabeeritav. Mõte on selles, et korduvkasutusega komponendid teevad programmeerimisprotsessi efektiivsemaks, kuna säästavad programmeerimisaega ja suurendavad töökindlust. Mastabeeritavus võimaldab esialgu väikseid programme hiljem laiendada vastavalt uutele vajadustele. Eiffel on saadaval kõigile levinumatele platvormidele.

Eiffel kavandati lihtsa, kergesti õpitava ja võimsa keelena. Ta võimaldab programmi teksti manustada ka teistes programmikeeltes kirjutatud elemente. Eiffel’is kasutatakse klasse, multipärilust, polümorfismi ja korrastatud eranditöötluse mehhanismi. ISE väidab, et Eiffel võimaldab kiiresti toota veavaba tarkvara, mida on lihtne muuta ja laiendada vastavalt kasutajate nõudmistele ning mida saab korduvalt kasutada paljudes erinevates rakendustes